Okresní kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Okresní kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

V úterý 7. 3. 2023 se v ZUŠ Frýdek – Místek od 11:00 hod. konalo okresní kolo  komorní hry s převahou smyčcových nástrojů, kterého se zúčastnily dva soubory naší pobočky.

V II. kategorii soutěžilo „Malé trio“ ve složení Tereza Molinová (1. housle), Šimon Vondráček (2. housle) a Laura Hlávková (klavír). Terezka navštěvuje třídu p. uč. Ellen Klodové, Šimon chodí do houslí k p. uč. Jakubovi Kroczkovi a konečně Laura je pod vedením p. uč. Petra Vondráčka. Tito malí hudebníci zaujali porotu natolik, že nejenže se umístili na 1. místě, ale získali nejvíce bodů ze všech souborů v okresním kole a stali se tak laureáty soutěže! Zároveň postupují do krajského kola. 

Dalšími zástupci v V. kategorii za naší školu bylo „Šostakovič trio“ pod vedením p. uč. Ellen Klodové. David Wrzecionko (1. housle), Filip Hulboj (2. housle) a Sabina Wrzecionková (klavír) rovněž podali skvělý výkon a svou interpretací si zajistili také 1. místo s postupem do krajského kola.

Celá soutěž se nesla ve velmi přátelském duchu. Zúčastněné soubory se navzájem podporovaly, držely si palce a mohli jsme tak všichni zažít nádhernou atmosféru plnou hudebních zážitků! Dokonce si žáci dělali společné snímky. A tak to má být! Hudba spojuje! 🙂

Poděkování patří všem učitelům za přípravu, rodičům za podporu nejen u zkoušek, ale i na samotné soutěži. Velmi si toho vážíme a držíme palce v krajském kole soutěže, jež se odehraje koncem března v ZUŠ Bohumín. GRATULUJEME!

Na snímky se podívejte v Galerii 2022/2023, kde naleznete všechny fotografie.