Krajské kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Krajské kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Dne 23. února 2023 proběhlo krajské kolo soutěže dechových nástrojů v komorní hře v Opavě. Z naší školy se do krajského kola soutěže probojovaly i soubory naší pobočky. Děti předvedly krásné výkony a od poroty se jim dostalo zaslouženého ocenění. Posuďte sami 🙂
Trio zobcových fléten Broučci ve složení Anna Brchaňová, Ema Novotná, Alois Kuldánek získalo krásné 2. místo.
Trio zobcových fléten KaPSa v sestavě Klára Ryšková, Sára Cieslarová, Petr Cienciala získalo 1. místo a navíc s nejvyšším počtem bodů se stalo absolutním vítězem soutěže v kategorii zobcových fléten!
Trio Tři v Rumbě – dvě zobcové flétny  (Klára Ryšková a Petr Cienciala) s klavírem v podání Jakuba Kamińského obsadilo 1. místo a Kuba získal cenu poroty za stylový doprovod.
Nejpočetnější soubor bylo Kvinteto Berušky – Anna Krhutová, Veronika Borská, Eliška Sikorová, Mariana Divišová a Anna Cubrová, které obdrželo také 1. místo.
V kategorii žesťových souborů se soutěže zúčastnilo Trumpetové trio Lukáš Folwarczny, Samuel Kisza a Vojtěch Kaleta, i kluci předvedli skvělý výkon a získali 1. cenu.
Trio KaPSa, Kvinteto Berušky a Trumpetové trio postupují do ústředního kola, které proběhne v dubnu v Liberci.
Soubory připravili vyučující Martina Krhutová, která získala zvláštní ocenění pro pedagogy za výbornou pedagogickou práci. Dále se na přípravě podílel také p. uč. Petr Vondráček a Tomáš Kaleta, pod jehož taktovkou soutěžilo Trumpetové trio z Třince.
Všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí v ústředním kole. 
Fotografie krajského kola naleznete v Galerii 2022/2023.