15. ročník Mezinárodní keyboardové soutěže Považská Bystrica

15. ročník Mezinárodní keyboardové soutěže Považská Bystrica

Pár dní před velikonočními svátky, konkrétně 4. 4. 2023, jsme vyrazili na 15. ročník mezinárodní soutěže ve hře na keyboard na Slovensko do Považské Bystrice. Minulé ročníky probíhaly formou online, a tak jsme byli zvědaví, jak to ve škole vypadá a jak celá soutěž probíhá. V přátelské atmosféře žáků a učitelů ze Slovenska i Česka probíhaly vždy dle kategorií akustické zkoušky a následně i soutěžní klání. ZUŠ Považská Bystrica měla soutěž velmi dobře připravenou i po organizační stránce. Pro žáky i doprovod bylo zajištěno zázemí v podobě tříd pro rozehrávání, k dispozici bylo občerstvení vč. obědu v nedaleké restauraci. Naše škola měla zastoupení v 1. kategorii, 2. kategorii a ve 4. kategorii. Dařilo se nám výborně a získali jsme fantastická ocenění! Posuďte sami:

Nikol Klusová (1. kat.) – zlaté pásmo

Laura Hlávková (2. kat.) – zlaté pásmo, diplom za provedení skladby Scherzo („Kocour“), vítěz kategorie a laureát celé soutěže! 

Franciszek Bubik (4. kat.) – zlaté pásmo, diplom za aranžmá skladby „Polka“, vítěz kategorie

Všichni žáci navštěvují třídu p. uč. Petra Vondráčka, který také získal ocenění – „za vynikající pedagogickou přípravu žáků“. 

K výsledkům gratulujeme žákům i učiteli, rodičům děkujeme za doprovod, oporu a celkovou spolupráci. Více fotografií naleznete v Galerii 2022/2023.